سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بنام خدا

پس از انقلاب اسلامی کشورمان و پشت سر گذاردن جنگ تحمیلی هشت ساله آهسته و بی صدا فرهنگ مبارزه با استعمار تنها تبدیل به شعار شد و مردم نیز مقابله با سیاستهای کینه توزانه آمریکا نسبت به کشورمان را تنها واگذار به دولت و دولتمردان کردند , دولتهای پیشین نیز به آسودگی مرزها ی خاکی و رسانه ای را بروی جاسوسان زیر پوشش خبرنگار و بازرگانان و توریستها  گشودند و با خونسردی  شگفت آوری تمام راههای  نفوذ سیاستهای لائیک و استحماری غرب را با آزاد قرار دادن استفاده از شبکه های ماهواره ای و ... به راحتی گشودند .
و طبق القائات همین  رسانه های صهیونیستی بود که به راحتی بحث مذاکره با آمریکا مطرح میشود و چندان نفرت و انزجاری را برنمی انگیزد و بعنوان امری معقول و سیاستی رایج به آن اشاره میشود  .

در حالیکه باید پرسید هم اکنون که رئیس جمهور به ظاهر جدید امریکا خواستار گفتگو با ایران است در جهت نمایش حسن نیت خود تا به اکنون چه عذرخواهی ,چه عملی و چه رفتاری  بابت جبران خسارات بیشمارآمریکا و غرب  علیه ملت ایران را جایگزین رفتار خصمانه خود کرده است ؟

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2009%5C7%5C3%5Cimg633822129662968750.jpg
یکی از ارمغانهای دیروز آمریکا به ملت ایران انهدام هواپیمای مسافر بری

آیا آمریکا و باراک اوبامای متقاضی گفتگو با ایران تا به اکنون رفتار و سیاستی در جهت جبران خسارات عظیم  خود به ایران اتخاذ کرده اند که ایران امید به حسن نیت چنین دولتی داشته باشد ؟

به عنوان نمونه آیا اوباما تغییری در سیاستهای تحریمی آمریکا علیه ایران اتخاذ کرده است ؟ جالب اینکه تحریم های اقتصادی و صنعتی علیه کشورمان در دوران رئیس جمهور مدعی صلح نه تنها تمدید شد بلکه به حداکثر میزان خود رسیده است از اولین فعالیتهای ریاست جهوری باراک اوباما امضا تمدید تحریمات اقتصادی و صنعتی علیه ایران بود.
از دستاوردهای جدید دولت اوباما اختصاص 55 میلیون دلاربه پنتاگون (که البته رقم حقیقی آنرا هرگز فاش نخواهند کرد), آنهم جهت براندازی به شیوه غیر مسلحانه و نرم در کشورمان است .

دو سال گذشته در دوران ریاست جمهوری جورج بوش 20 میلیارد دلار تجهیزات نظامی آمریکا وارد عربستان شدآنهم  با شعار" مقابله با خطر ایران"  هم اکنون سلاحهای اهدایی آمریکا به عربستان سر از عملیاتهای تروریستی عوامل آمریکا و عربستان درنواحی مختلف ایران چون بلوچستان و .... در میاورند ,و سعودیان بیشتر از زمان جورج بوش به شیعیان هجوم میبرند و بیشتر از هر زمانی نسبت به ایران و ایرانیان ابراز دشمنی میکنند و اینها همه در زمان اوبامای برنده جایزه پوشالی صلح صورت میگیرد .
رفتار دولت اوباما بعد از درخواست مذاکره نه تنها با دولت بلکه آیا در قبال ایرانیان نیز تغییری داشته است ؟

ایرانیان همچنان برای ورود به خاک امریکا با انواع توهینها اعم از انگشت نگاری و حتی بازداشتهای چند هفته ای روبرو هستند , اساتید ورزشکاران و حتی دولتمردان کشورمان در دوران اوبامای برنده جایزه صلح در ورود به آمریکا و صدور ویزا با ممانعت و کارشکنی روبرو هستند . در حالیکه عوامل جاسوسی آمریکا و انگلیس با سابقه عملیتهای تروریستی و جاسوسی غرب در ایران وارد کشورمان میشوند و حتی در وقایع انتخابات از صحنه گردانان اصلی آشوبهای خیابانی هستند اما ایران باید در مقابل ورود این عناصر اطلاعاتی غرب با بخشندگی تمام رفتار کند .

خبرنگاران و فیلمسازان ایرانی همچنان که در دوران دولتهای پیشین آمریکا حق تهیه خبر و گزارش و فیلم را در خاک آمریکا نداشتند امروز با ممانعت بیشتری از سوی مراجع دولتی آمریکا روبرو هستند در حالیکه در ایران خبرگزاریهای صهیونیستی آمریکا آزادانه میتوانند از هرنقطه ای و با هر شخصیتی مصاحبه کنند و ایران هم حق ندارد اعتراضی داشته باشد چرا که بر خلاف آزادی بیان و حقوق بشر است, در حالیکه مولا علی علیه السلام فرمودند :"« رعایت حق کسی که او حقش را محترم نمیشمارد,  نوعی بردگی است "» .

از سیاستهای حیله گرانه اوباما در خصوص فلسطین فقط یک نمونه آن دروغ اوباما جهت به ظاهر  تحت فشار گذاشتن رژیم صهیونیستی  در مورد توقف شهرک سازیها در فلسطین اشغالی بود که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در حضور سران کشورها آنرا اعلام کرد اما چندی پیش نشان داد طرح این مسئله یک دروغ تبلیغاتی بیشتر نبوده است چرا که هیلاری کلینگتون در سفر اخیر خود به فلسطین اشغالی اعلام کرد توقف شهرک‌سازی در اراضی فلسطینیان به عنوان پیش‌شرط برای مذاکرات صلح مطرح نبوده و به کل منکر آگهی تبلیغاتی اوباما در مجمع سازمان ملل شد .

دیرور بوش برای جلب اعتماد ملتهای مسلمان در همایشهای مسلمانان آمریکا شرکت میکرد امروز علنا روحانیان مسلمان در خاک آمریکا به قتل میرسند .

                              http://www.sonycard20.com/news/images/koshtar.jpg
                              از ارمغانهای امروز آمریکا برای ایرانیان کشتار مردم محروم ناحیه بلوچستان
عدوات و جنایات آمریکا علیه ایران از دیروز تا امروز امتداد دارد با این تفاوت که امروز این دشمنیها با هزینه های سر سام آور بیشتر,  ترفندهای سیاسی کثیف تر و جنایات و عملیتهای تروریستی بیشتری صورت میگیرد و تنها ساده لوحان و اجیر شدگان , خطر بزرگ توطئه های شبکه های مخوف جاسوسی , تروریستی و رسانه ای دولتمردان صهیونیست آمریکا را مربوط به گذشته میدانند و سعی در ترسیم چهره ای معصوم و صلح طلب از دولت صهیونیستی آمریکا را دارند.
در حالیکه حتی مطرح کردن نام مذاکره با دولتیکه نه از جنایات گذشته خود در حق مردم ایران همچون انهدام هواپیمای مسافربری ایران با 280 مسافر بیگناه
درسال 1367 , کمکهای تسلیحاتی و نظامی به رژیم صدام جهت تجاوز به خاک ایران , تجهیز ارتش صدام به بمبهای شیمیایی که نتیجه آن صدها هزار مجروح شیمیایی در ایران بود,مصادره و بلوکه کردن میلیاردها دلار از اموال ایرانیان , تحریمات اقتصادی که تا حال ادامه دارد , ربودن دیپلماتهای ایران در عراق و افغانستان توسط نظامیان آمریکایی و شکنجه و ضرب و شتم آنانربودن ایرانیان زائر در عراق که هم اکنون صدها ایرانی در بند ارتش آمریکا در عراق هستند اما سه جاسوس آمریکایی که در مرزهای ایران دستگیر میشوند نباید بر طبق قوانین با آنها رفتار شود که چرا که بوقهای تبلیغاتی حقوق بشر صهیونیستی به صدا در میایند , و بسیاری دیگر از اعمال ضد بشری آمریکا در قبال ایران که ظاهرا ایران باید همه آنها را به فراموشی بسپرد و با دشمنی که منطق آن استثمار و امتیاز گرفتن از طرف مقابل است پای میز مذاکره بنشیند .
 آیا مطرح کردن حتی نام مذاکره با آمریکا از بزرگترین خیانتها علیه مردم ایران نیست ؟مذاکره ای که همراه با ادامه تهدیدات باشد جز ننگ و خفت  برای کشورمان چه سود و ارمغانی خواهد داشت ؟
 امام خامنه ای:

"« این مرگ بر آمریکایی که مردم ما میگویند مانند همان اعوذوبالله من الشیطان الرجیم که در اول هر سوره قرآن قبل از بسم الله میگوییم است .چرا؟..... برای اینکه انسان مومن یک لحظه حضور شیطان را فراموش نکند ,یک لحظه از یاد نبرد که شیطان آماده حمله به او و انهدام حصار معنوی و ایمانی اوست , این مرگ بر آمریکا برای همین است , برای این است که ملت فراموش نکند که سلطه گران جهانی از منافع سرشاری که در این کشور داشته اند و دستشان کوتاه شده این منافع را از یاد نبرده اند


نوشته شده در  سه شنبه 88/8/12ساعت  4:37 عصر  توسط شیدا 
  نظرات دیگران()

بنام خدا

مشی اصلی دولت جدید آمریکا همانگونه که تا امروز دیده شد دست خوش هیچ تغییری نشده است همان سیاستهای خصمانه و توطئه گرانه نسبت به کشورهای مستقل در حال پیگیریست تنها تفاوت آن با دولت جورج بوش در شمایل ظاهری آن است اظهار به شکستها و عذر خواهی های پیاپی در حالی صورت میگیرد که پس آن هیپگونه تغییری در جهت جبران رفتار دولت آمریکا نسبت به سایر ملتها دیده نمیشود برعکس این تظاهر و نشان دادن وجهه ای انسان دوستانه نقاب و پوششیست که سیاستمداران صهیونیست آمریکا را قادر میسازد که سیاستهای توطئه گرانه و ضد انسانی خود را بیشتر از پیش و با سرعت بیشتری پیگیری کنند .

نمونه اخیر آن سخنرانی اوباما در صحن سازمان ملل و خطابه ای مملو از کلمات و تعابیرهای زیبا و صلح جویانه بود درحالیکه هنوز چند دقیقه از ایرارد این خطابه نگذشته بود که رئیس جمهور آمریکا با ترک این مجلس در هنگام سخنرانی دکتر احمدی نژاد آن روی چهره فریبکارانه و موذیانه خود را به نمایش گذاشت .

 تمام فجایع و جنایات علیه بشرییت تنها با یک عذر خواهی و اظهار ندامت پرونده ای مختومه خواهد داشت آنهم بدون هیچ گونه محاکمه ای  در حالیکه مظلومی به حق خود نرسیده است جالب اینجاست که این اظهار ندامت نه تنها مایه پشیمانی دولتمردان آمریکا در اعمال توطئه گرانه و جنایتکارانه آنها نسبت به سایر ملتها نخواهد بود بلکه این دولت را محق میسازد که بیشتر از گذشته در امور کشورهای مستقل از سیاستهای آمریکا دخالت داشته باشند .

و این همان سیاست جدید و معنای همان شعار تغییر دولت صهیونیستی آمریکاست .
امیر المومنین علی علیه السلام :
گاهی دشمن نزدیک میشود ,تا غافلگیر کند ,پس دور اندیش باش , و حسن ظن خود را متهم کن."»
و ملتهای رنجدیده از جنایات آمریکا و کشورهای اروپایی حامی آن باید به پشتوانه همین یک عذر خواهی مرگ عزیزانشان به بد ترین وجه از دست دادن کودکان و زنان بیگناه و خرابی خانه و کاشانه شان را به فراموشی بسپرند و این اقدام آمریکا را آنچنان از سر حسن نیت بدانند که از این پس آنانرا در دخالت در امور داخلی کشور خود محق و صاحب الامر بدانند .

آیا ملتی که این میزان ظلم و جنایت علیه خود را فراموش کند و گوش و چشم و دل را مسخ دستورات و اعمال توطئه گرانه دولتمردان صهیونیست غرب بسازد بویی از عقل سالم و شخصیت و شرافت برده است ؟

موارد زیر تنها نقش دولت آمریکا در جنگ تحمیلی هشت ساله است که با یک عذر خواهی ملت ایران باید آنرا به فراموشی بسپارند و صدام عامل غرب علیه ایران باید تا قبل از پایان دادگاه اعدام میشد تا نامی از حقوق از دست رفته و مظلومیت ملت ایران در برابر جنایات 32 کشور جهان برده نشود .

                                 
                              دختر 22 ساله سردشتی قربانی بمبهای شیمیایی اهدایی غرب به صدام

- سپتامبر 1980 آغاز حمله عراق به ایران و شروع جنگ بین دو کشور.
- فوریه 1982 رئیس جمهور آمریکا ریگان عراق را از لیست کشورهای تروریستی علیرغم مخالفت کنگره آمریکا خارج کرد.

- در دسامبر 1982 شصت هلی کوپتر تدافعی Hughes Aircraft از طرف آمریکا به عراق فرستاده شد.

- 1988-1982 وزارت دفاع آمریکا اطلاعات و مشخصات دیپلمات های ایرانی و برنامه های تدوین شده برای حمله به ایران، با ذکر نقاط حساس برای بمباران نقاط مختلف ایران را به طور دائم دراختیار دولت عراق قرار می داد.

- نوامبر 1983 آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که "دولت آمریکا آنچه لازم است انجام می دهد تا عراق در جنگ با ایران مغلوب نشود".

- اکتبر 1983 کابینه ریگان به اردن؛ عربستان سعودی، کویت و مصر اجازه داد تا سلاح های آمریکایی مثل هویزر، هلی کوپتر خیکی و بمب افکن به عراق بفرستند، که این عمل خلاف قانون بین المللی کنترل سلاح های صادراتی بود.

- نوامبر 1983 شعبه بانک ایتالیایی ادل لاوروEDL LAVERO در آتلانتا مخفیانه وامی به مبلغ پنج میلیون دلار به عراق داد تا با آن وسایل لازم برای تهیه موشک های دوربرد، سلاح های هسته ای و شیمیایی خریداری کند.

-نوامبر 1983 جورج شولتزگزارش می دهد که عراق هر روزه از سلاح های شیمیایی علیه ایران استفاده می کند.

- دونالد رامسفلد دسامبر 1983 با صدام ملاقات کرده و مراتب دوستی آمریکا و پشتیبانی از عراق و ارسال سلاح های جنگی علیه ایران را تضمین می کند.

- جولای 1984، سازمان سیاکمک های فنی جهت به کار بردن گازشیمیاییMUSTARDرا به عراق ارائه می دهد.

- ژانویه 1986 وزارت دفاع آمریکا تایید می کند که ارسال تکنولوژی DUAL – USFکه شامل انواع کامیون های سنگین، کامپیوتر، آمبولانس و دیگر تکنولوژی های لازم برای استفاده در جنگ را در اختیار عراق قرار داده است.

- مارچ 1986 آمریکا وانگلیس بیانیه سازمان ملل را در جهت عدم استفاده عراق ازسلاح های شیمیایی در جنگ با ایران را وتو کرده و دست رژیم صدام را برای نابودی کردها، ایرانیان و دیگر مخالفین خود با سلاح های شیمیایی باز می گذارد.

- می 1986 وزارت بازرگانی آمریکا با ارسال هفتاد نفر متخصص سلاح های شیمیایی به عراق کاربرد بیشتر سلاح های شیمیایی در جنگ را تقویت می کند.

قابل توجه این است که ماده شیمیایی ANTRAXکه بعدها کاربرد آن حتی در آمریکا توسط گروه های نژادپرست آمریکایی، هر روزه اخبار این کشور و دنیا را تحت الشعاع قرار داده بود، بین سالهای 1986-1985 به میزان بسیار زیاد توسط آمریکا به عراق فرستاده می شود.

- می 1986 وزارت بازرگانی آمریکا ارسال ماده شیمیایی BOTULIN POISION به عراق را مورد تایید قرار می دهد.

- دسامبر 1987 صدام سلاح های شیمیایی علیه مخالفین کرد را به مرحله اجرا در می آورد.

- در فوریه 1988 صدام رسماً با کردهای مخالف وارد جنگ شده و با استفاده از سلاح های شیمیایی باعث نابودی 100000 نفر شهروند غیرمسلح و 1200 دهکده کردنشین می شود.

- آپریل 1988 وزارت بازرگانی آمریکا صادرات گاز MUSTARDبه عراق را رسماً تایید می کند.

- طی آپریل تا آگوست 1988 چهار حمله بزرگ به ایران می شود که در آخرین حمله حدود 65000 ایرانی کشته می شوند که اکثر کشته شدگان در اثر استفاده از گازهای سمی جان باخته بودند.

- آگوست 1988 آتش بس بین ایران و عراق اعلام می گردد.

- پنج روز پس از امضاء قرارداد آتش بس رژیم صدام با استفاده از سلاح های شیمیایی به شمال عراق حمله کرده و به کشتار فجیعی از کردها دست می زند.

- سپتامبر 1988 رسماً مقدار بیشتری سلاح شیمیایی ANTHRAXوBOTULINUMبه عراق فرستاده می شود.

و در همین ماه ریچادر مورفی معاون وزارت خارجه روابط دوستانه بین عراق و آمریکا را به نفع منافع سیاسی و اقتصادی آمریکا اعلام می کند.

- دسامبر 1988 مبلغ 105 میلیون دلار مواد شیمیایی توسط کمپانیDOWCHEMICAL به عراق فروخته می شود.

- جولای سال 1990 سفیر آمریکا در عراق با صدام ملاقات می کند و به او اطمینان می دهد که پرزیدنت بوش خواهان "روابط بهتر و عمیق تر" با عراق است.

- آگوست 1990 رژیم صدام کویت را اشغال می کند.

- جولای 1991 روزنامهFINANCIAL TIMES لندن نوشت کهCIA تولید و ارسال گاز سیانور به عراق در سال های 80 را با کمک فنی کمپانی سینمایی فلوریدا انجام داده که این گاز به مقدار وسیع در جنگ علیه ایرانیان به کار برده شده است.

- آگوست 1991 رئیس شعبه بانک ایتالیایی آتلانتا برای ارسال وام به عراق جهت تهیه سلاح های جنگی محاکمه و محکوم به 347 فقره کار غیرقانونی می گردد، ولی آمریکا او را متهم کرده و خود را بی تقصیر معرفی می کند.

- جون 1992 در برنامه ازTED KOPPEL، ABC گفته می شود که "کابینه بوش به مقدار وسیع رژیم صدام را از نظر مالی، کمک های فنی و تهیه اسلحه های جنگی مورد حمایت قرار داده است. "

- جولای 1994 HENRY GONZALES نماینده تگزاس، در مقابل کنگره اعتراف می کند که کابینه بوش با ارسال کمک های مالی و سلاح های شیمیایی، کمک های تکنیکی و وسایل جنگی و تدافعی به عراق، رژیم صدام را حمایت کرده است و احتمال دارد که این وسایل و سلاح های شیمیایی در جنگ خلیج علیه نیروهای آمریکایی استفاده شده باشد. در آگوست 1994سناتور RIEGLE از میشیگان درمقابل سنا اعتراف به ارسال محموله های جنگی و تدافعی وسلاح های شیمیایی به عراق می کند و می گوید بیماری سربازان آمریکایی در جنگ خلیج موسوم بهGULF WAR SYNDROME می تواند ناشی از استفاده عراق از این سلاح های شیمیایی باشد.

- بالاخره در آگوست 2002 کلنل WALTER LANGمامور اطلاعاتی وزارت دفاع دریک مصاحبه باNEW YORK TIMESمی گوید "استفاده از سلاح های شیمیایی مسئله ما نبود ما فقط می خواستیم که ایران در جنگ پیروز نشود".

حقیقتا کسانیکه حسن نیت دولت آمریکا را در ایجاد دموکراسی در ایران و سایر ملتها باور دارند چه کسانی میتوانند باشد ؟ کودکان یتیم سال 66 سردشت امروز جوانانی هستند که توان نفس کشیدن ندارند چرا که بمبهای شیمیایی اهدایی آمریکا و اروپا مرگ تدریجی همراه با دردی وصف ناشدنی برای آنها به ارمغان آورده است و همه اینها با یک عذر خواهی قابل چشم پوشیست .


نوشته شده در  یکشنبه 88/7/5ساعت  12:23 عصر  توسط شیدا 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
مشق شب برای دولت یازدهم :آمریکا کیست؟
سنگباران
قدرت ایران، بسیار فراتر از بستن تنگه هرمز
صبر
آینده از آن حسین(ع) است
قرض الحسنه
اخطار به وزارت ارشاد -وزارت اطلاعات و قوه قضاییه
[عناوین آرشیوشده]